Co je to vlastně konsignanční sklad a jak ho využít?
Začínáte mít pocit, že vám podnikání nějak přerostlo přes hlavu? Pokud pracujete v oblasti prodeje zboží (a lhostejno, zda materiálu, polotovarů nebo finálních výrobků), pak byste měli zvážit řešení formou konsignačního skladu. A o co vlastně jde?
U nás jde vcelku o novinku. I když na první pohled konsignační sklad vypadá jako ten běžný, není tomu tak. Rozdíl je v tom, komu zboží uvnitř patří.
Když není obsah skladu tak úplně váš
V jeho případě totiž regály plní produkty a materiály, které nepatří vám, nýbrž dodavateli. A to až do té doby, než se vydá na svou finální cestu směrem k zákazníkovi. Takové zboží je nutné vést ve vlastní evidenci, odděleně od jakéhokoliv jiného sortimentu nebo vlastněných produktů.
Z výše uvedeného vyplývá, že ke vzniku konsignačního skladu jsou vždy nutné dva spolupracující subjekty – dodavatel a odběratel. Dodavatel plní v tomto uspořádání roli silnějšího partnera, jenž udržuje skladovou zásobu na své vlastní náklady, ovšem v prostorách odběratele.
Zboží, které se doplňuje podle vašich požadavků
A ve hře nejsou jen náklady. Dodavatel se totiž stará i o to, aby vám požadované zboží nikdy nedošlo. Průběžně se dbá nejenom o jeho odesílání, ale i o doplnění kapacity. A to vždy, když množství konkrétních výrobků klesne pod stanovenou hranici. Samozřejmostí jsou také pravidelné reporty, na jejichž základě jsou pak odběrateli vystavovány faktory. A jak je to se zbožím ztraceným či poškozeným? I to bývá v tomto případě považováno za odebrané a dochází k jeho fakturaci.
Vy se tedy vlastně téměř o nic nestaráte. A pokud si navíc pořídíte i ty správné regálové systémy s vysokou mírou automatizace, můžete celý proces výdeje i naskladnění zboží výrazně urychlit a zefektivnit. Své podnikání tak posunete kupředu dalším skvělým způsobem. A kde takové šikovné prvky poptat? Doporučujeme odborníky ze stránek Radioshuttle.cz.