Milujete puzzle? Máme rady a tipy, díky kterým je konečně dostavíte!
Obsah
Zmínky o vůbec první skládačce, která se mohla honosit názvem „puzzle“ jsou staré více než 250 let. V roce 1760 je světu představil londýnský rytec a kreslíř map John Spilsbury, který jednu ze svých mapek nalepil na dřevěné prkno a postupně z něj vyřezával jednotlivé státy.
Od vzdělávání k relaxaci
Původně vzdělávací pomůcka dnes slouží jako relaxační aktivita, ale i prostředek k rozvíjení logického myšlení, prostorové orientace, koncentrace a jemné motoriky. Máte doma rozestavěné puzzle? Prozradíme vám triky, díky kterým z nich konečně poskládáte předlohu z krabice!
Vyberte vhodné místo
Základem pozdějšího úspěchu je výběr vhodného místa, na které budete puzzle skládat. Krabice od skládačky vám rozhodně stačit nebude. Puzzle bývají mnohem větší. Ideální tak je, pokud si zakoupíte speciální podložku, která někdy bývá součástí puzzle setů. Skládat můžete i na jakékoli jiné podložce nebo třeba stolu, na kterém pravidelně nepracujete.
Zahrajte si na Popelku
Tento krok sice můžete překročit, pokud má ale vaše puzzle 5000 dílků nebo více, ušetříte díky němu spoustu času. Roztřiďte puzzle na dílky s okrajem a bez okraje a dále na jednotlivé barvy. Dílky můžete skládat do prázdných krabiček nebo na hromádky, s nimiž budete dále pracovat.
Poskládejte okraje a nejlehčí část motivu
Nejlehčí je samozřejmě poskládat okraje puzzlí. Jakmile s nimi skončíte, vrhněte se na skládání nejjednodušší části obrázku a tu (alespoň imaginárně) zasaďte do rámu na předpokládané místo. Poté se vrhněte na skládání složitějších části a ty postupně do obrázku zasazujte.
Pořiďte si nové puzzle
V této fázi již nezbývá nic jiného, než doplnit puzzle zbývajícími motivy a odměnit se návštěvou obchodu nebo eshopu, který se na prodej puzzle zaměřuje. Přejeme vám mnoho složených obrázků a zábavy u hry, která lidstvo provází více než 250 let!