Vyšívání je ideální terapií proti stresu a úzkosti
Obsah
Vyšívání může být mnohem víc než jen koníček – může být také účinnou formou terapie pro ty, kteří trpí úzkostí nebo jinými duševními problémy. Pokud trpíte stresem, depresemi nebo úzkostí, soustředění na pravidelné pohyby při tvorbě stehů jsou ideální formou relaxace.
Vyšívání je jako meditace
Začněme tím, že vyšívání může fungovat jako určitá forma meditace. Když se věnujete vyšívání, soustředíte se na jednoduché opakování pohybů a na svůj dech, což může snížit úzkost a napětí. Tento proces je velmi uklidňující a pomůže vám zpomalit myšlenky – to vede ke zlepšení nálady a odstranění stresu. Během vyšívání můžete trávit čas sami se sebou a zpracovávat své myšlenky a pocity. Vyšívání vám navíc umožňuje vytvořit něco krásného a užitečného. Dává vám pocit dokončení a uspokojení, což může zlepšit vaše sebevědomí a zvýšit pocit vlastní hodnoty.
Naučit se vyšívat není nic složitého
Přestože se mnozí lidé domnívají, že vyšívání je něco složitého, co vyžaduje dlouhou dobu učení, opak je pravdou. I začátečník se zvládne naučit vyšívat během krátké doby. Velkou výhodu mu v tomto procesu mohou poskytnout vyšívací sady, které obsahují vše, co k začátku vyšívání potřebujete. Základem je vyšívací mřížka s předtištěným obrázkem a sada barevných vyšívacích přízí. S jejich pomocí dokážete snadno vytvořit svou první výšivku. Možná vás ze začátku čeká pár popíchaných prstů, ale uvidíte, že než dokončíte svou první výšivku, budete to umět mnohem lépe.
Proti stresu pomáhá i macramé – drhání z padákové šňůry
Přesto že není na vyšívání nic složitého, někteří lidé se slabším zrakem mohou mít s vytvářením drobných stehů problémy. V takovém případě můžete vyzkoušet macramé – techniku drhání z padákové šňůry, která je stejně uvolňující jako vyšívání, ale stačí vám na ni pouze klubko šňůry a pár volných minut.